Czy ogród wertykalny to dobre rozwiązanie

Ogród wertykalny to szczególnie oryginalna ozdoba ścian wnętrz prywatnych oraz komercyjnych. Bez dwóch zdań taka forma stanowi naturalne arcydzieło sztuki, do jej wykonania potrzebne jest natomiast wykorzystanie właściwych podejść, dzięki którym rezultat będzie doskonały. Jak zrobić ogród wertykalny oraz jakie systemy do tego zastosować?

Sztuczne ogrody wertykalne

Jeżeli pragniesz oryginalnie udekorować ścianę, jednak nie chcesz kłopotać się o jej utrzymanie, sztuczne ogrody wertykalne są wyjściem, jakiego poszukujesz. W nich są połączone, jak w naturalnych, rozmaite kwiatki oraz rośliny w celu dopasowania się do potrzeb projektowych klienta. Należy pamiętać, iż sztuczny ogród wertykalny nie jest płaski oraz dlatego może zakłócać normalną rzecz domu, jeżeli zostanie zlokalizowany w za małym miejscu przejścia.

Zalety sztucznego ogrodu wertykalnego

Masz wątpliwości co do zrobienia ogrodu wertykalnego wewnątrz budynku, bowiem masz niewiele czasu na jego pielęgnację czy nie wiesz jak to zrobić. Można mieć wewnętrzny ogród na ścianie, stosując w 100% naturalne rośliny, jakie nie potrzebują wody ani żadnego typu pielęgnacji. Tego rodzaju rośliny można kupować w sklepach w poszczególnych krajach. Te zachowane naturalne rośliny są efektem mechanizmu przywracania gliceryny oraz nie są wykorzystywane żadne substancje syntetyczne. Dodatkową wartością uprawy ogrodu wertykalnego jest to, iż można to wykonać za pomocą sztucznych roślin, jakie są tańsze aniżeli poprzednie, natomiast teraz jest parę niezwykle dobrze zrobionych.

Czy sprawdzą się zielone ściany na balkonie, tarasie lub w ogrodzie?

Ogród wertykalny na zewnątrz sprawdzi się dobrze zarówno w domku jednorodzinnym z tarasem, jak również w mieszkaniu w bloku. Pragnąc zrobić ogród wertykalny na krużganku, tarasie czy w ogrodzie, starczy dobrze wybrać rośliny, jakie są dostosowane do uprawy na zewnątrz. Ogród wertykalny (sztuczny) na tarasie czy balkonie można wykonać czy wprost na ścianie, czy zastosować do tego pergolę. Zielona ściana w ogrodzie może być formą wolnostojącą, jednak można ją zamontować również na pergoli czy elewacji domu. Ogród wertykalny w ogrodzie może także spełniać rolę odgrodzenia posesji czy wewnętrznej bariery wydzielającej np. grządki od powierzchni rekreacyjnej.

Cena ogrodu wertykalnego?

Cena ogrodu wertykalnego jest uzależniona od wielu elementów. Ma na nią wpływ powierzchnia ściany, typ dobranych roślin, natomiast również wykorzystane wyjścia. Tańsze są niewielkie ściany, w postaci obrazów, jakie nie potrzebują także oświetlenia. Pozostałą ceną mają ogromne ściany w hotelowej recepcji lub gabinecie SPA, do których utrzymania niezbędne są kolejne wyjścia.