Jak zrobić sztuczny ogród wertykalny

Obserwacja roślin w ich własnym środowisku była punktem wyjścia oraz motywacją dla tworzenia zielonych instalacji. Naścienne ogrody zapisują się w większy‚ nieszkodliwy ruch w nowoczesnej architekturze. Ogrody wertykalne pojawiają się w domach przyjmujących pewne‚ nierozerwalne układy‚ nawiązując do natury. Reasumując zielone ściany są stawiane na ścianach zewnętrznych, jednak ozdabiają też pomieszczenia.

Jak udekorować ścianę sztucznymi roślinami?

By mieć swój ogród wertykalny na ścianie, można zaczerpnąć z pomocy firmy zajmującej się tym dobrze, czy zrobić coś samemu. Istnieją rozmaite wersje łączenia roślin do ściany. Sposób łączenia zależy często od przestrzeni, jaką mają zająć sztuczne rośliny i od wielkości roślinnych motywów. Jeżeli ogród wertykalny ma tworzyć coś na wzór kamuflażu, potrzebne będzie wykorzystanie stojącej figury, utrzymującej kwiatki. Rośliny sztuczne do ogrodu wertykalnego należałoby wybierać wedle swoich zainteresowań.

Zielone ściany wykazały się strzałem w dziesiątkę oraz zadomowiły się w pomieszczeniach na całym globie. Dzięki najnowocześniejszym wyjściom jest szansę dostosowania prawie dowolnej prostej przestrzeni – zarówno wewnątrz domów, jak również na zewnątrz – tak, aby można było przygotować na niej wiszący ogród. Dopuszczalne jest również wykonanie ruchomej ściany z roślin, jaka będzie spełniać rolę ogrodzenia, parawanu, oddzielając przestrzeni w pomieszczeniu. Niewystarczająca ilość oświetlenia nie jest kłopotem, bowiem konstrukcję, na jakiej zawieszone są rośliny, można zaopatrzyć w kolejne światło.

Jak wykonać?

W sklepach np. ogrodniczych odnajdziesz interesujące wyjście na zieloną ścianę, jakie nada się do ogrodu, jednak również do pomieszczenia. To ogród wertykalny w profesjonalnym filcowym panelu z kieszeniami. Filc zrobiony jest z przetworzonych plastikowych butelek po wodzie. Panele 81×61 cm można ze sobą łączyć oraz tworzyć w ten sposób każde powierzchnie. Łączysz je do lekkiej kompozycji z tworzywa syntetycznego. Jeden panel waży ok 3 kg, z roślinami ok. 12 kg oraz ma 12 kieszeni na rośliny.

Podstawowe właściwości sztucznych ogrodów wertykalnych

Ściana ze sztucznych roślin zawsze wygląda efektownie oraz z łatwością dopasuje się w każde pomieszczenie: od salonu oraz sypialni po toaletę oraz balkon. Dodatkowo, ogród wertykalny zajmuje mało miejsca oraz pozwoli zwolnić podokiennik na ważniejsze rzeczy aniżeli rośliny doniczkowe. Nie zapominajmy także, iż zieleń w domu po prostu podnosi na duchu. Ogrodnictwo wertykalne może być wykorzystywane we wszystkiego typu miejscach, rozpoczynając od sal restauracyjnych, poprzez recepcje w wielkich firmach, po budynki prywatne.